laserova-epilace-2.jpg

EPIL EVO

EPIL EVO - diódový epilačný laser - unikátna novinka na trhu. Výrobca prístroja je tradičná európska firma s 30- ročnou skúsenosťou v obore.

HLAVNÉ VÝHODY:


• vysoký výkon laserového lúča
• možnosť ošetrovať všetky typy pokožky a chĺpky všetkých farieb
chladiaci systém prístroja: vďaka chladiacemu
systému, ošetrenie je bezbolestné a bez popálenín

• laser môže byť použitý počas celého roka / 12
mesiacov v roku/
• rýchlosť ošetrenia / napr. ošetrenie nôh za 15 min. /
• oveľa nižší počet opakovaných ošetrení
• efektívne ošetrenie aj na opálenú pokožku
rýchle a bezbolestné ošetrenie

Diodové epilačné lasery , ktoré pracujú pri vlnovej dĺžke 808 nm sú najúčinnejšou platformou pre trvalé odstraňovanie chĺpkov. Táto doposiaľ neprekonaná technológia dokáže cielene zasiahnuť cibuľku vlasového folikulu a vďaka laserovému lúču tuto cibuľku úplne zničiť. Respektíve, účinkom selektívnej fototermolýzy pri epilácii dôjde k prehriatiu tkaniva obsahujúceho pigment a k postupnému zničeniu vlasového folikulu. Chĺpok, ktorý je liečený diódovým laserom odpadne počas 10 dní od ošetrenia. Progresívne permanentné odstránenie chĺpku nastane vtedy, ked chĺpok už nedokáže viac rásť a vlasový vačok bol úplne zničený. EPIL EVO odstraňuje najviac odolné chĺpky a najhlbšie vlasové folikuly.

Stupne rastu môžu byť rozdelené na: rast, zabránený rast a vypadnutie.

ANAGEN: fáza aktivity, v ktorej sa vlas formuje a rastie. Fáza rastu trvá rôzne časové obdobie, v priemere od 2 do 5 rokov. Vo vlasovom vačku matrix obnovuje aktivitu buniek koreňa vlasu, tvorí sa v kanáliku a nakoniec vychádza na povrch pokožky.

CATAGEN: obdobie oddychu rastu, kedy vlas už viac nerastie. Ide o najchúlostivejšiu fázu celého folikulového cyklu; kedy folikul vstupuje do fázy catagenu, rozmnožovanie buniek (čo umožňuje vlasu rásť) sa postupne znižuje až pokým sa nezastaví. Folikulové štruktúry sa začnú sťahovať k povrchu epiderma.

TELOGEN: fáza vypadania. Starý vlas nemá aktivitu počas obdobia 3-5 mesiacov, ostáva pripevnený k pokožke, zatiaľ čo vlasový vačok oddychuje, následne bude vylúčený z folikulu a nový vlas začne rásť a vyvíjať sa.

Denaturácia vlasového folikulu sa objavuje iba vtedy, keď je vlas vo fáze ANAGEN.

Iba 30% vlasov vo fáze anagen môže byť zasiahnutých liečbou laserom počas jedného sedenia. Preto je nevyhnutné mať niekoľko sedení v rôznych časoch, aby sa zaistilo, že všetky chĺpky v želanej oblasti sú zasiahnuté vo fáze anagen.

Hoci chĺpky vo FÁZACH CATAGEN a TELOGEN nemôžu byť eliminované, EPIL EVO spomalí ich opätovný rast.

Časové obdobie medzi sedeniami závisí od času opätovného rastu chĺpku, čo zvykne byť čoraz viac dlhšie ako pokračujú sedenia.

Navrhnutý počet sedení liečby je približný, pretože sa líši od človeka k človeku. Vo všeobecnosti je potrebné mať okolo 6/8 sedení, aby sa dosiahli permanenté výsledky.

INDIKÁCIE

EPIL EVO je indikovaný pre nasledujúce estetické problémy:

1. Hypertrichóza

2. Zarastenosť

3. Folikulitída a vrastené chĺpky

4. Všeobecný prebytok chĺpkov po tele

KONTRAINDIKÁCIE

  1. Nedávne vystavenie sa slnku: navrhujeme vyhnúť sa vystaveniu slnečnému svetlu alebo umelému svetlu na najmenej dva týždne pred a na dva týždne po liečbe

  2. Požívanie foto-senzitívnych liekov

  3. Epilepsia

  4. Herpes Simplex

  5. Tehotenstvo

  6. Kardiostimulátor a kovové transplantácie

  7. Rakovina kože alebo rakovina vo všeobecnosti

  8. Akékoľvek aktívne infekcie

  9. Imunosupresívne ochorenia alebo imunosupresívne liečivé produkty

  10. Poruchy zrážania krvi alebo používanie liekov na riedenie krvi

  11. Diabetes

  12. Zápal žíl

  13. Materské znamienka nepredstavujú absolútnu kontraindikáciu, ale musia byť dôsledne zakryté so špeciálnou ceruzkou alebo zakryté leukoplastom

  14. Hormonálne poruchy

Pred epiláciou sa odporúča:

minimálne 2 týždne nebyť vystavený slnečnému UV žiareniu, niekoľko týždňov pred zákrokom sa nesmú vytrhávať chĺpky! Povolené je len holenie a strihanie. Žiadne holenie depilačným strojčekom alebo depilácia voskom, depilačným krémom. V den epilácie treba prísť oholený- 24 hodín pred zákrokom, prípadne i ráno v deň epilácie, avšak nie viac ako 48 hodín. Chĺpok nesmie byť nad úrovňou pokožky! Minimálne 1-2 týždne neaplikujte na oblasť samoopaľovacie prípravky, v samotný deň treba prísť nenakrémovaný (bez oleja a telového mlieka).

Po epilácii sa neodporúča:

vyhnite sa návštevám sauny či bazénov, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie pokožky. Do podpazušia min. 12 hod neaplikujte sprejový antiperspirant / dezodorant. Zabráňte pôsobeniu UV žiarenia na ošetrenú oblasť min. 2 - 3 týždne po ošetrení (môžete používať krémy s vysokými ochrannými krémami SPF 50). Neaplikujte na ošetrovanú kožu bieliace prípravky minimálne 48 hodín po ošetrení.

Čo môže byť po ošetrení:

Najmä v prípade ošetrenia čiernych chĺpkov môžete očakávať začervenanie ošetrovanej oblasti, začervenanie v okolí chĺpku (vyzerá ako pupienok). U citlivejších jedincov sa môže pokožka správať podobne ako po spálení slnkom, tzn., môže sa objaviť aj pocit pálenia, čo zvyčajne do 1 dňa vymizne. Všeobecne po ošetrení laserom odporúčame pokožku niekoľko dní zvýšene hydratovať prípravkami s panthenolom alebo aloe vera (prípravky po opaľovaní alebo aspoň telovými mliekami).

Koľko ošetrení a ako často potrebujete?

Odporúčaný počet sedení sa líši od minimálnych 6-8 k maximálnym 8-10 liečení. Čas liečby závisí od opätovného rastu chĺpku, ktorý je vždy odlišný od miesta k miestu, ako aj od hustoty chĺpkov.

V skutočnosti sa na začiatku vykonávajú 4 ošetrenia, fáza rastu chĺpkov sa spomalí a tak určí dlhší časový interval medzi jednou a ostatnými liečbami.

Oblasť časový interval pre prvé 4 oš. nasledujúce

Tvár 14 dní 1 mesiac

Podpazušie 14 dní 1 mesiac

Chrbát 14 dní 1 mesiac

Horné končatiny 14 dní 1 mesiac

Genitálie 14 dní 1 mesiace

Dolné končatiny 14 dní 1 mesiace

Aký je rozdiel medzi epiláciou laserom a IPL?

Je dôležité vopred vedieť, akým prístrojom vám bude epilácia vykonaná. Epilácia intenzívnym pulzným svetlom (IPL) má len krátkodobý účinok, naopak pri použití lasera je výsledok trvalý, epilácia je bezpečnejšia a efektívnejšia. Oba prístroje sú zamerané na odstránenie chĺpkov, avšak s jedným rozdielom - laserové odstránenie chĺpkov používa skutočný laser, zatiaľ čo IPL nie je. Ako to naznačuje názov, IPL (intenzívne pulzné svetlo) používa namiesto toho zariadenie na báze svetla, aby zničilo vlasové folikuly.